Våre kursholdere innen cybersikkerhet er erfarne fagpersoner med omfattende bakgrunn innen cybersikkerhet, risikostyring, informasjonssikkerhet og databeskyttelse. De har praktisk erfaring fra både offentlig og privat sektor, noe som sikrer at hvert kurs er forankret i virkeligheten. Instruktørene har globalt anerkjente sertifiseringer som gjenspeiler deres dype tekniske kunnskap og erfaring med bransjestandarden for sikkerhet. Enten du er ny innen sikkerhet eller ønsker å utvide din ekspertise, er våre kursholdere her for å veilede deg med klarhet, selvtillit og troverdighet. Nedenfor finner du et utvalg av våre cybersikkerhetsinstruktører.
Bas van den Berg
Bas begynte som utvikler og utviklet seg til å bli sikkerhetskonsulent med fokus på sikker utvikling og sikkerhetsvurdering.
Han kombinerer teknisk kunnskap med innsikt i menneskelig atferd.
Hans opplæringskurs er interaktive og fokusert på praktisk anvendelighet. Bas forklarer komplekse emner ved hjelp av eksempler.
Han understreker viktigheten av sikkerhet i en datadrevet verden. Hans mål er å gjøre deltakerne bevisste og dyktige innen digital sikkerhet.
Han skaper et læringsmiljø der kunnskapsdeling står i sentrum.
Edo-Jan Koster
Edo-Jan har 25 års erfaring innen IT og jobber som ledende revisor hos DEKRA.
Han spesialiserer seg på informasjonssikkerhet, kvalitet, IT-tjenesteledelse og kontinuitetsledelse.
Hans tilnærming fokuserer på å kombinere standarder med organisasjonsdynamikk. Edo-Jan knytter teori til praksis med gjenkjennelige eksempler.
Han har jobbet i både store og små organisasjoner, i offentlig og privat sektor. Hans kurs er interaktive og praksisorienterte.
Han oppmuntrer til kunnskapsdeling og diskusjon.
Erik Veldhuis
Erik er krisehåndteringsekspert ved IND og har erfaring fra PwC.
Han fokuserer på pragmatisk utforming av krisehåndterings- og kontinuitetsprosesser. Kursene hans kombinerer teori med praktiske tips.
Erik skaper et trygt læringsmiljø der deltakerne lærer av hverandre. Han hjelper organisasjoner med å reagere effektivt på kriser.
Hans tilnærming er integrert og praksisorientert.
Erik oppmuntrer deltakerne til å gjennomføre endringer i organisasjonene sine.
Manon de Vries
Manon er forsker innen anvendt kryptografi ved TNO og har erfaring som pentester, sikkerhetsingeniør og personvernansvarlig.Hun holder kurs i kryptering og PKI, hvor hun kobler teori til praksis. Manon legger vekt på betydningen av kontekst og kryptografiens anvendbarhet.
Hun står for integritet og praktiske løsninger. Undervisningen hennes er tilgjengelig og fokusert på realistiske anvendelser.
Hun kombinerer teknisk kunnskap med innsikt i organisatoriske prosesser. Manon gjør komplisert stoff forståelig.
Mariette Neumann
Mariëtte er administrerende direktør i KCS Marketing og ekspert på PR og krisekommunikasjon.
Hun oversetter strategi til konkrete planer og deler sin kunnskap i kurs.
Undervisningen hennes kombinerer teori med praktiske eksempler og øvelser. Hun fokuserer på å styrke kommunikasjonsferdighetene i krisesituasjoner.
Mariëtte understreker viktigheten av nøye informasjonsoverføring. Kursene hennes er varierte og praksisorienterte.
Hun skaper et læringsmiljø der deltakerne får øve seg aktivt.
Jochen den Ouden
Jochen er sertifisert etisk hacker og kursholder innen personvern og etisk hacking. Han kombinerer praktisk erfaring med undervisning og legger vekt på den menneskelige siden av IT-sikkerhet.
Kursene hans fokuserer på bevisstgjøring og å tenke som en hacker. Jochen mener at informasjonssikkerhet dreier seg om mennesker, teknologi og organisering.
Han bruker praktiske eksempler for å gjøre emnet levende. Stilen hans er klar og omgjengelig.
Jochen tilbyr opplæring i etisk hacking, sikker programmering og informasjonssikkerhet.
Oscar Koeroo
Oscar er konsernsjef for informasjonssikkerhet (CISO) i Departementet for helse, velferd og idrett og har ansvar for strategien for informasjonssikkerhet.
Han kombinerer teknisk kunnskap med politisk og strategisk erfaring. Han har tidligere jobbet hos KPN og Nikhef, hvor han fokuserte på kryptografi og cybersikkerhet.
Oscar har erfaring med PKI, CA-er og hendelseshåndtering. Hans opplæringskurs er grundige og praktiske. Han forklarer komplekse temaer på en klar og tydelig måte.
Oscar er en autoritet innen informasjonssikkerhet.
Rob van der Staaij
Rob er cybersikkerhetsekspert med erfaring innen cyberforsvar og sikkerhetsoperasjoner. Han er produkteier for Cyber Defense Center hos de Volksbank.
Rob underviser i SOC-kurs og kombinerer teori med praktisk erfaring. Han har utviklet rammeverk og metodikker for SOC-team. Kursene hans gir praktisk erfaring og anvendbar kunnskap. Rob fokuserer på effektivitet i sikkerhetsoperasjoner og støtter deltakerne både i teori og praksis.
Serge Buitenhuis
Serge er konsulent i den offentlige og private sikkerhetssektoren med mer enn 10 års erfaring innen sikkerhetsstrategi.
Han har utdannet over 150 fagpersoner i sikkerhetsrisikostyring. Hans kurs er energiske, interaktive og praktiske.
Serge oversetter teori til realistiske situasjoner og endringsprosesser. Han kombinerer strategisk innsikt med praktisk erfaring.
Hans mål er å øke effektiviteten i praksis. Han oppmuntrer til kunnskapsdeling og skaper et trygt læringsmiljø.
Annelies Heek
Annelies er foreleser og konsulent hos Fox-IT, og underviser i IT-sikkerhet ved Amsterdam University of Applied Sciences.
Hun gjør komplekse sikkerhetsspørsmål forståelige gjennom tydelige prosjekter. Hennes tilnærming er helhetlig og legger vekt på samarbeid i organisasjoner.
Annelies hjelper deltakerne med å forstå dagens sikkerhetsutfordringer. Kursene hennes er interaktive og praksisnære, og hun oppmuntrer til å lære av hverandres perspektiver.
Annelies skaper et åpent og inkluderende læringsmiljø.
Arjen Verhiel
Arjen har vært nettverkskonsulent siden 1997 og har spesialisert seg på (programvaredefinerte) nettverk og sikkerhet.
Han kombinerer solid teknisk kunnskap med gode kommunikasjonsevner. Arjen holder kurs som CISSP, CCSP og ITSP, og knytter teori til praktiske erfaringer fra ulike organisasjoner. Undervisningen hans er rik på eksempler og anekdoter, og han forklarer komplekse temaer på en forståelig måte.
Arjen legger til rette for lærerike diskusjoner i kursene sine.
Chris Karelse
Chris er ekspert på sikkerhetsbevissthet og atferd, med erfaring fra Rabobank og Viterra. Han har grunnlagt Security Awareness NL og mottatt internasjonale priser.
Chris holder kurs om den menneskelige faktoren i sikkerhet, hvor han kombinerer teori med praktiske eksempler og innsikt i atferd. Undervisningen hans er interaktiv og har fokus på bevisstgjøring og atferdsendring.
Chris mener teknologi alene ikke er nok for god sikkerhet, og oppmuntrer til dypere forståelse av menneskelige aspekter.
Chris Wauters
Chris er seniorleder med 20 års erfaring innen IT, sikkerhet og digital transformasjon. Han gir opplæring til ledere og ansatte i grunnleggende sikkerhet.
Kursene hans er praktiske og svært interaktive, og han kombinerer teori med erfaring fra både offentlig og privat sektor. Chris er foreleser ved Security Academy og medlem av rådgivende komité.
Undervisningen hans er relevant og samarbeidsorientert, og han legger stor vekt på et godt læringsmiljø og læringsglede.
Demi Grandiek
Demi er advokat og konsulent med spesialisering innen personvern og IT. Hun gjør komplekse juridiske spørsmål forståelige for alle.
Demi holder kurs i personvern, databeskyttelse og informasjonssikkerhet, med en pragmatisk og anvendbar tilnærming.
Hun kombinerer praktiske eksempler med tydelige forklaringer, og oppmuntrer til interaksjon og kunnskapsdeling. Målet hennes er at deltakerne skal utføre arbeidet sitt med større trygghet og kunnskap.
Dennis Boerboom
Dennis har over 30 års erfaring innen IT og 15 år innen informasjonssikkerhet.
Han jobber som informasjonssikkerhetsansvarlig, konsulent og kursholder. Kursene hans, som CISSP, fokuserer på å gjøre teori om til praksis.
Dennis vektlegger kommunikasjon, samarbeid og løsningsorientert tenkning, og dekker både eksamensforberedelse og praktisk bruk.
Hans stil er pragmatisk og resultatorientert, og han oppmuntrer til kritisk tenkning og diskusjon.
Dennis Zandvliet
Dennis startet som assistentregnskapsfører og har utviklet seg til frilanskonsulent innen informasjonssikkerhet, personvern og IAM.
Han gir råd om lovgivning, sertifisering og risikostyring, og fungerer ofte som bindeledd mellom ulike interessenter. Kursene hans inneholder mange praktiske eksempler, og han hjelper deltakerne med å overføre kunnskapen til egen arbeidshverdag.
Dennis legger stor vekt på kunnskapsoverføring og samspill mellom lærer og deltakere.
Diederik Perk
Diederik er sikkerhetsekspert med erfaring som konsulent, risikostyrer og innen trusselbildet.
Han tilbyr praktiske kurs med oppdaterte eksempler. Hans tilnærming er analytisk, kritisk og metodisk, med vekt på anvendbare konsepter og ferdigheter.
Diederik oppmuntrer til innsikt og handlingsorientert tenkning. Undervisningen hans er interaktiv og tilpasset praktiske situasjoner, og han kobler teori med realistiske eksempler.
Erik Klein
Erik har bred erfaring innen IT-tjenestestyring og jobber som ledende revisor og ISMS-konsulent.
Han gjennomfører revisjoner for ISO 27001, NEN 7510 og ISO 27701. Erik har en menneskeorientert og resultatorientert tilnærming, og involverer prosjektteam aktivt i forbedringsarbeid og beste praksis.
Han holder kurs for Security Academy og Security Coaches, med en coachingbasert og praktisk stil.
Erik kombinerer kunnskapsoverføring med veiledning i endringsprosesser.
Ferdinand Uittenbogaard
Ferdinand er sikkerhetsrevisor, deltids-CISO og personvernspesialist med 25 års erfaring innen IKT.
Han har juridisk bakgrunn og tilbyr kurs i sikkerhet, revisjon og personvern. Undervisningen hans bygger på bevis og kritisk tenkning, og han stiller spørsmål som «Hvordan vet du det?» for å fremme refleksjon.
Ferdinand understreker viktigheten av sertifisering og kunnskapsoverføring, og har en nøktern og praktisk tilnærming. Han gjør komplekse temaer forståelige og engasjerende.
Frank Spuls
Frank har vært kursholder siden 1995 og konsulent siden 2016, med erfaring innen prosessoptimalisering, Microsoft 365 og sikkerhetsvurderinger.
Han jobber som sikkerhetsbevissthetskonsulent i Rabobank, og holder kurs som NIS2 Certified Professional og Security Essentials.
Undervisningen hans er strukturert og tilpasset deltakernes nivå, og han integrerer praktisk erfaring fra ulike sektorer.
Frank legger stor vekt på en trygg gruppedynamikk og tydelige læringsmål, med fokus på interaksjon og kunnskapsdeling.
Frank van der Roest
Frank er sikkerhetskonsulent hos ING og ansvarlig for sikkerhetsbevissthet og opplæring.
Han kombinerer praktisk erfaring med undervisning ved Security Academy, underviser i ISM-pensumet og utvikler interne opplæringsmateriell.
Undervisningen hans fokuserer på innsikt og eksamensforberedelse, og han bruker historier, diagrammer og humor for å gjøre stoffet tilgjengelig.
Frank ønsker at deltakerne skal få med seg noe verdifullt fra opplæringen, og skaper en hyggelig og lærerik atmosfære.
Gemma Jansen
Gemma har lang erfaring som forretningsprosessleder og jobber i skjæringspunktet mellom forretning og IKT.
Hun har fokus på strukturelle forbedringer i organisasjoner, og valgte informasjonssikkerhet på grunn av fagets kompleksitet og mangfold.
Gemma vektlegger samarbeid og interessentstyring, og har en pragmatisk og resultatorientert tilnærming.
Hun hjelper organisasjoner med å forankre endringer, og kombinerer rollene som CISO, coach og lærer.
Henk-Jan van der Molen
Henk-Jan er foreleser ved Security Academy og har nesten 25 års erfaring innen IT, konsulentvirksomhet, personvern og informasjonssikkerhet.
Han kobler teori med praksis og vektlegger synergi mellom avdelinger. Henk-Jan har erfaring fra både offentlig og privat sektor, og er sertifisert CISSP og CISM. Han har publisert artikler om IT, revisjon og informasjonspolitikk.
Undervisningen hans fokuserer på effektiv og virkningsfull sikkerhet, og han er tilhenger av tidlig integrering av sikkerhet i prosjekter.
Henk-Jan bruker praktiske eksempler for å tydeliggjøre kursinnholdet.
Jan van Twillert
Jan van Twillert har siden 2014 vært direktør og eier av OrcaSecure BV, hvor han jobber som instruktør, trener og sikkerhetskonsulent. I 2012 utviklet han kurset Predictive Profiling under ESIF-lisens. Tidligere har han jobbet som sikkerhetskonsulent og midlertidig sikkerhetssjef hos Promundo, samt som sikkerhetssjef ved det nasjonale instituttet for folkehelse og miljø (RIVM), hvor han introduserte et opplæringsprogram for sikkerhetsansvarlige.
Han startet sin karriere i den nederlandske marinen og har bred erfaring fra den private sikkerhetssektoren. Jan er sertifisert som Certified Protection Professional (CPP) og har gjennomført flere internasjonale kurs, blant annet Predictive Profiling og Security Questioning. Han er forfatter av boken Be Prepared for the Unexpected og medlem av den nasjonale tenketanken for integrert sikkerhet.
Jeroen Overeem
Jeroen Overeem er en erfaren kursholder med solid bakgrunn innen prosjektledelse og informasjonssikkerhet, særlig i offentlig sektor og helsesektoren.
Han underviser i Information Security Foundation og Privacy & Data Protection Foundation. Jeroen understreker den universelle betydningen av databeskyttelse, spesielt i helsesektoren.
Hans undervisning utforsker felles utfordringer og suksesshistorier på tvers av organisasjoner. Han verdsetter innsikter som gir «aha-øyeblikk» og varig forståelse. I tillegg til kunnskapsoverføring fokuserer
Jeroen på rådgivning og relasjonsbygging. Målet hans er å gi deltakerne verktøy til å anvende både tekniske og mellommenneskelige ferdigheter effektivt i sine roller.
Johan Bakker
Johan Bakker har over 15 års erfaring innen informasjonssikkerhet og kontinuitetsstyring, med roller som konsulent, policyrådgiver og frem til 2012 som CISO hos KPN. Siden 2012 har han jobbet som uavhengig konsulent og instruktør.
Han underviser i flere CISSP-moduler samt modulen Organisering av informasjonssikkerhet i ISME sitt videreutdanningsprogram. I undervisningen gjør Johan teorien levende gjennom praktiske eksempler og anekdoter for å øke anvendeligheten.
Han mener teori kun har verdi når den kan brukes effektivt i en organisasjons kontekst. Derfor legger han vekt på å forstå virksomhetens mål, drivere og kultur. Hans tilnærming er interaktiv: forklare, diskutere og reflektere til studentene trygt kan anvende stoffet i egne organisasjoner.
Joop Franke
Joop Franke har arbeidet med forretningskontinuitetsstyring (BCM) siden midten av 1980-tallet, inspirert av en alvorlig IT-hendelse hos sin tidligere arbeidsgiver.
Han er æresmedlem av Business Continuity Institute og en ledende utvikler av BCM-opplæringsprogrammer. Joop er kjent for sin engasjerende undervisningsstil og omtales ofte som en «entertrainer». Hans motto er: «Hovedoppgaven til enhver bedrift er å holde seg i drift.» Han deler sin omfattende erfaring for å hjelpe deltakerne med å forberede organisasjonene sine på potensielle forstyrrelser. Joop leder også utviklingen av Business Continuity Certification-programmet ved SECO-Institute. Kursene hans kombinerer dyp ekspertise med praktisk relevans.
Kenneth Smit
Kenneth er en engasjert fagperson innen informasjonssikkerhet og personvern, med sterkt fokus på skjæringspunktet mellom mennesker og teknologi.
Han trives med å integrere områder som personvern, sikkerhet og organisasjonsdynamikk. Kenneth er kjent for sin pragmatiske tilnærming og vekt på løsningsorientert tenkning, samtidig som han sikrer at nødvendige tiltak blir gjennomført.
Kursene hans er utformet for umiddelbar anvendelse og kombinerer teori med praktiske innsikter. Selv når stoffet er komplekst, gjør Kenneth det engasjerende gjennom praktiske eksempler.
Han oppmuntrer til interaksjon og diskusjon, og fremhever hvordan virkeligheten kan avvike fra teorien for å styrke læringen. Deltakerne forlater kursene med både teoretisk forståelse og praktiske ferdigheter.
Lex Schampers
Lex har mer enn 40 års erfaring med organisasjonsutvikling og krisehåndtering. Han kombinerer kunnskap om økonomistyring, IT og rådgivning.
Hans styrke er å gjøre komplekse krisesituasjoner håndterbare.
Lex lærer deltakerne hvordan de skal reagere effektivt på hendelser.
Kursene hans kombinerer teori med praktiske øvelser og fokuserer på utvikling av kunnskap og ferdigheter. Humor og tillit er viktige elementer i undervisningen hans.
Luuk Danes
Luuk er kryptografiekspert og grunnlegger av Cryptography in Context. Han hjelper organisasjoner med strategisk bruk av kryptering og PKI.
Kursene hans fokuserer på praktisk implementering og nøkkeladministrasjon. Luuk bygger bro mellom teknologi og forretning, og har utviklet kurset Encryption & PKI Practitioner.
Undervisningen hans er oppdatert, relevant og tilpasset praktiske situasjoner. Han oppmuntrer til direkte anvendelse av kunnskap i organisasjoner.
Marcel Feenstra
Marcel er IT-ekspert og universitetsforeleser med over 30 års erfaring. Han holder kurs som CISA, CISM og CISSP.
Marcel gjør komplekst stoff forståelig ved hjelp av humor og praktiske eksempler. Han legger vekt på forståelse fremfor ren eksamenskunnskap.
Undervisningen hans er strukturert og tilpasset gruppens nivå, og han sjekker jevnlig at alle henger med.
Marcel skaper en positiv og lærerik atmosfære.
Marco Appeldorn
Marco er en uavhengig konsulent med erfaring innen IT-styring, cybersikkerhet, arkitektur og skytjenester. Han tilbyr opplæring i blant annet ISO 27001, risikostyring og forretningskontinuitet.
Marco kombinerer teknisk og forretningsmessig kompetanse og veksler lett mellom begge verdener. Undervisningen hans er praktisk, interaktiv og rik på eksempler. Han fokuserer på å gi konkrete løsninger på aktuelle utfordringer.
Marco bygger sterke relasjoner til deltakerne og deler kunnskapen sin med entusiasme og humor.
Marieka Baars
Marieka er ekspert på beredskap (BHV) og grunnlegger av et konsulentfirma. Hun har bistått en rekke organisasjoner med BHV og beredskapsplaner.
Hennes tilnærming er pragmatisk, realistisk og fokusert på praktisk anvendelse. Hun forklarer tydelig hva loven krever og hvilke valg organisasjoner har.
Marieka hjelper virksomheter med å organisere beredskapen effektivt og selvstendig. Hun kombinerer erfaring fra fasilitetsdrift med beredskapsekspertise. Kursene hennes bidrar til økt sikkerhet og kontinuitet.
Martin Goudzwaard
Martin er en uavhengig entreprenør som jobber i skjæringspunktet mellom informasjonssikkerhet og organisasjonsutvikling.
Han har erfaring som personalleder, kursholder og konsulent i både offentlig og privat sektor.
Martin underviser i policy-moduler i Informasjonssikkerhetsledelse, og kursene hans er praksisorienterte og tilpasset deltakernes utvikling.
Han bruker aktuelle casestudier og erfaringer fra praksis, og setter kvaliteten på undervisningsmateriell og læringsprosess i sentrum. Martin veileder deltakerne fra opptak til sertifisering.
Mercedes Grootscholten
Mercedes har erfaring som kommunikasjonssjef ved Amsterdam tingrett og som talsperson hos ProRail.
Hun holder kurs i krisekommunikasjon med vekt på forberedelse og rollefordeling. Undervisningen hennes kombinerer teori med praktiske eksempler, og hun oppmuntrer til diskusjon og refleksjon rundt case-studier.
Mercedes hjelper deltakerne med å bygge selvtillit i krisesituasjoner og fokuserer på anvendelige kommunikasjonsferdigheter. Tilnærmingen hennes er klar og praktisk.
Michael Pols
Michael er konsulent med erfaring innen risikostyring, personvern og styring.
Han jobber i skjæringspunktet mellom forretning og IT. Michael holder kurs som grunnleggende databeskyttelse og informasjonssikkerhetsstyring.
Hans tilnærming er pragmatisk og tilpasset organisasjonskulturen. Han knytter teori til praktiske eksempler og oppmuntrer til interaksjon og anvendbarhet.
Undervisningen hans fokuserer på effektiv implementering av sikkerhet og personvern.
Peter de Witte
Peter jobbet som programvareutvikler i 16 år og er nå etisk hacker. Han holder kurs med fokus på forståelse av digital sikkerhet.
Peter legger vekt på innsikt i systemer og sikkerhetsmetoder. Undervisningen hans er positiv, støttende og interaktiv, og han oppmuntrer til aktiv deltakelse og problemløsende tenkning.
Peter gir praktiske oppgaver for å anvende kunnskapen direkte. Målet hans er å inspirere deltakerne til å bidra til digital sikkerhet.
Sjoerd van der Schuit
Sjoerd har lang erfaring med krisehåndtering, opparbeidet som offiser i hæren og regional sjef i brannvesenet.
Han har ledet utallige kriser og katastrofer og gitt råd til ledere og fagpersoner.
Kursene hans dekker hele kriseforløpet, fra start til gjenoppretting. Sjoerd understreker viktigheten av opplæring og refleksjon for å unngå feil, og oppmuntrer deltakerne til kritisk tenkning.
Hans tilnærming er praktisk og fokusert på personlig utvikling, der feil ses som læringsmuligheter.
Steffan Karger
Steffan er IT-sikkerhetskonsulent med erfaring innen digital etterforskning og hendelseshåndtering.
Han har jobbet hos Fox-IT som sikkerhetsarkitekt og utvikler av kryptografisk utstyr. Kursene hans kombinerer strategisk innsikt med teknisk dybde.
Steffan forklarer komplekse emner klart, med mange praktiske eksempler. Han oppmuntrer til interaksjon og bruker visuelle hjelpemidler.
Målet hans er at deltakerne skal forstå kunnskapen, ikke bare gjengi den. Han har undervist i over 10 år.
Tess Sluijter-Stek
Tess spesialiserer seg på PKI, privilegert tilgangsadministrasjon og applikasjonssikkerhet. Hun har erfaring med pentester, DevSecOps og sikkerhetskulturprogrammer.
Tess tilbyr opplæring i etisk hacking, sikker koding og grunnleggende kurs. Hun gjør informasjonssikkerhet tilgjengelig for et bredt publikum.
Undervisningen hennes er entusiastisk, klar og fokusert på umiddelbar anvendelse. Tess oppmuntrer til engasjement og motivasjon, og ønsker at deltakerne skal kunne bruke kunnskapen umiddelbart etter kurset.
Theo Heinsbroek
Theo er eier av SeKuRiGo og rådgiver organisasjoner om informasjonssikkerhet, risikostyring og IT-revisjon.
Han har bakgrunn fra det nederlandske forsvarsdepartementet og marinen. Hans tilnærming fokuserer på risikostyring fremfor sjekklister.
Theo kombinerer teori med praktisk erfaring og oppmuntrer til aktiv deltakelse. Han utfordrer deltakerne til å ta med egne situasjoner.
Kursene hans er interaktive og praksisorienterte. Theo hjelper organisasjoner med å operasjonalisere lover og forskrifter effektivt.
Tim Vermeulen
Tim er sikkerhetskonsulent med erfaring innen bevisstgjøring, personvern og risikodrevet implementering.
Han har jobbet for organisasjoner som Logica, Tata Steel og Schiphol. Tim bruker en pragmatisk tilnærming som samsvarer med organisasjonenes mål.
Kursene hans er klare, oppdaterte og tilpasset ulike nivåer. Han forklarer komplekst stoff på en forståelig måte og deler praktiske erfaringer for å gjøre innholdet konkret. Tim fokuserer på å styrke sikkerhetsbevisstheten.
Vincent Alwicher
Vincent har vært aktiv innen informasjonssikkerhet siden 1997 og har jobbet som CISO, revisjonssjef og sikkerhetsarkitekt.
Han har internasjonal erfaring fra industri, telekom og offentlig sektor. Vincent kombinerer teknisk kunnskap med strategisk innsikt.
Kursene hans dekker styring, risikostyring og modenhetsforbedring. Han legger vekt på bevissthet og endringsledelse.
Vincent underviser i Information Security Foundation og IT Security Foundation, og oversetter teori til praksis med gjenkjennelige eksempler.