Kompetanseløp for internrevisor for kvalitet

Kompetanseløpet for internrevisor i kvalitet gir deg kunnskapen og kompetansen du trenger for å utføre interne revisjoner av kvalitetsstyringssystemer i henhold til ISO 19011. Etter fullført løp får du et kompetansebevis som internrevisor for kvalitet.

Hva lærer du i kompetanseløpet?

Når du har fullført alle kursene, har du:

  • Grunnleggende kunnskap om styringssystemer, kvalitetsstyring og ISO 9001, inkludert de vanligste begrepene og definisjonene fra ISO 9000.
  • Kompetanse til å utarbeide et internrevisjonsprogram, og til å planlegge, forberede, gjennomføre og rapportere resultater fra interne revisjoner etter ISO 19011.
  • Evne til å verifisere og følge opp korrigerende tiltak gjennom god kommunikasjon med den som revideres.
  • Trygghet i rollen som internrevisor.

Hvem passer kompetanseløpet for? 

Kompetanseløpet passer for deg som ønsker å bli internrevisor og utføre revisjoner av kvalitetsstyringssystemer. Det passer også for deg som vil lede eller delta i revisjoner i egen bedrift eller hos underleverandører, samt konsulenter og andre fagfolk som jobber med kvalitetsstyring og samarbeider med internrevisjonsteam.

Disse kursene utgjør kompetanseløpet for internrevisor kvalitet: 

Grunnprinsipper i ISO-standarder (ISO main features)

Dette fleksible e-læringskurset gir deg en innføring i hovedstrukturen som går igjen i ISO-standarder for styringssystemer. 

Risikobasert tenkning (Risk based thinking)

Lær deg å tenke risikobasert i planlegging og gjennomføring av revisjoner. 

Kvalitetsledelse: ISO 9001

Gå i dybden på kravene i ISO 9001 og hvordan standarden brukes i praksis.

Interne revisjoner 

Få praktisk kunnskap i å planlegge, gjennomføre og rapportere fra interne revisjoner i tråd med ISO 19011. 

Slik kjøper du kompetanseløpet 

Du kan kjøpe kursene som en pakke eller enkeltvis og fullføre kompetanseløpet etterhvert. Dersom du kjøper to eller flere kurs fra kompetanseløpet i én enkelt ordre, er du automatisk kvalifisert for en rabatt på 15%. Rabatten trekkes automatisk fra i kassen. 

Kjøp hele kompetanseløpet her

Rabatten på 15 % trekkes automatisk fra i kassen

Kompetansebevis som internrevisor i kvalitet

Når du har fullført alle kursene i kompetanseløpet, får du et kompetansebevis som internrevisor for kvalitet. Beviset dokumenterer at du har den kunnskapen og kompetansen som kreves for å utføre interne revisjoner av kvalitetsstyringssystemer i henhold til ISO 19011. Det er noe du kan vise frem overfor arbeidsgiver eller bruke i CV-en din, som en konkret bekreftelse på at du er kvalifisert til å planlegge, gjennomføre og rapportere fra interne revisjoner.

Har du spørsmål om DNVs kompetanseløp?

Ta kontakt med oss så finner vi riktig kompetanseløp for deg og din virksomhet